Polski kalendarz = polska kultura

Czy łatwo nabyć kalendarze UK? Na to pytanie próbuję sobie odpowiedzieć już odkąd tutaj mieszkam. Kalendarze anglojęzyczne można tu bardzo łatwo nabyć – choć – mało kto dziś w Wielkiej Brytanii korzysta z tradycyjnych wyznaczników poszczególnych dni. O wiele trudniej nabyć polski kalendarz.

Po co mi polski kalendarz?

Mieszkam w UK już od wielu lat i powiem Wam, że zawsze korzystałem, korzystam i korzystać będę z polskich kalendarzy. Oczywiście przedstawiają one te same daty, te same dni i nie różnią się zbyt wiele od swoich polskich odpowiedników, ale… zawsze będę preferował ich polską odmianę i to z kilku powodów.

Po pierwsze – wspomnienia

Polski, duży kalendarz był w moim (jeszcze prl-owskim) domu szczególnym przedmiotem. Może i nie był ogromny, ale zawsze przyciągał wzrok. Co więcej – był on doskonałym punktem orientacyjnym jeśli chodzi o święta czy wakacje. Ponadto nadawał się jako „imieninowy informator”, notatnik a nawet – „urządzenie pomiarowe” do badania aktualnych faz księżyca…

Po drugie – święta

Tutaj w UK nie obchodzimy wszystkich świąt, które znamy z Polski. Dlatego zawsze kupuję polski kalendarz UK. Dzięki niemu nie zapominam o pomniejszych świętach, które pamiętam z kraju ojczystego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *